HSV in de media
Student opnieuw voorzitter van de Hogeschool Medezeggenschapsraad
Student opnieuw voorzitter van de Hogeschool Medezeggenschapsraad
Groningen, 12 september 2025 – De Hanze Studentenbelangen Vereniging (HSV) is verheugd en trots te kunnen melden dat een student opnieuw de voorzittersrol van de Hogeschool Medezeggenschapsraad (HMR) op zich neemt. Matthijs Tuinstra (20), student Built Environment, vormt samen met personeelslid Bartele van der Meer het nieuwe voorzittersduo van de HMR.
Met de keuze voor een gezamenlijk voorzitterschap schrijft de HMR geschiedenis. Voor het eerst wordt het voorzitterschap gedeeld door een student en een medewerker. Daarmee is verzekerd dat het studentenperspectief vanaf de basis structureel wordt meegenomen in de besluitvorming van de hogeschool.
Het komende jaar is voor de Hanzehogeschool een periode van grote veranderingen. Zo wordt de herinrichting van de organisatie verder doorgevoerd, wordt een nieuw strategisch plan vastgesteld en staat ook de ontwikkeling van het Hanze Leerconcept hoog op de agenda. In dit krachtenveld is het volgens de HSV van groot belang dat studenten niet alleen meepraten, maar ook actief bijdragen aan de koers van de hogeschool.
“Dat een student juist in deze tijd de voorzittersrol mag vervullen, is een krachtig signaal. Het laat zien dat studenten daadwerkelijk invloed hebben op de toekomst van de Hanzehogeschool. Als HSV zijn we ontzettend trots dat Matthijs deze verantwoordelijkheid op zich neemt. Het onderstreept dat studentbetrokkenheid onmisbaar is voor een gezonde en toekomstbestendige organisatie,” zegt Brian Wittermans, fractievoorzitter van de HSV.
De HSV ziet deze ontwikkeling als een bevestiging van haar missie: studenten een stem geven, hen verantwoordelijkheid laten nemen en hen de kans bieden daadwerkelijk verschil te maken in de medezeggenschap. Dat nu opnieuw een student deze positie bekleedt, toont volgens de HSV de kracht van studentbestuurders en het vertrouwen dat de Hanzehogeschool in hun inzet heeft.
Reacties
Log in om de reacties te lezen en te plaatsen